Dit zijn alle grote winnaars van de Golden Globes 2024

NSMBL 1 2024 01 08T103309.242

ANP

Afgelopen nacht was het tijd voor de eerste awardshow van het jaar: de Golden Globes. Tijdens deze uitreiking worden de beste acteurs, films en cinematische elementen geëerd. Wij zetten alle nominaties en winnaars van de Golden Globes 2024 voor je op een rij.

Voor filmfanaten en tv-liefhebbers is het awards seizoen een magische tijd vol rode lopermomenten, A-list beroemdheden en de viering van uitmuntende prestaties op het scherm.

Alle winnaars van de Golden Globes 2024

Dit zijn de namen die in de prijzen vielen tijdens de Golden Globes.

Beste film – drama

Oppenheimer – WINNAAR
Killers of the Flower Moon
Maestro
Past Lives
The Zone of Interest
Anatomy of a Fall

Beste actrice – drama

Lily Gladstone, Killers of the Flower Moon – WINNAAR
Carey Mulligan, Maestro
Sandra Hüller, Anatomy of a Fall
Annette Bening, Nyad
Greta Lee, Past Lives
Cailee Spaeny, Priscilla

Beste film – musical of comedy

Poor Things – WINNAAR
Barbie
American Fiction
The Holdovers
May December
Air

Beste acteur – musical of comedy

Paul Giamatti, The Holdovers – WINNAAR
Nicolas Cage, Dream Scenario
Timothée Chalamet, Wonka
Matt Damon, Air
Joaquin Phoenix, Beau Is Afraid
Jeffrey Wright, American Fiction

Beste TV serie – drama

Succession – WINNAAR
1923
The Crown
The Diplomat
The Last of Us
The Morning Show

Beste actrice in een TV serie – drama

Sarah Snook, Succession – WINNAAR
Helen Mirren, 1923
Bella Ramsey, The Last of Us
Keri Russell, The Diplomat
Imelda Staunton, The Crown
Emma Stone, The Curse

Beste TV serie – musical of comedy

The Bear – WINNAAR
Ted Lasso
Abbott Elementary
Jury Duty
Only Murders in the Building
Barry

Beste limited serie, anthology serie or TV film

Beef – WINNAAR
All the Light We Cannot See
Daisy Jones & the Six
Fargo
Fellow Travelers
Lessons in Chemistry

Cinematografische en box office prestaties

Barbie – WINNAAR
Guardians of the Galaxy Vol 3
John Wick: Chapter 4
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
Oppenheimer
Spider-Man: Across the Spider-Verse
The Super Mario Bros Movie
Taylor Swift: The Eras Tour

Beste originele nummer

What Was I Made For? by Billie Eilish en Finneas (Barbie) – WINNAAR
Addicted to Romance by Bruce Springsteen en Patti Scialfa (She Came to Me)
Dance the Night by Caroline Ailin, Dua Lipa, Mark Ronson en Andrew Wyatt (Barbie)
I’m Just Ken by Mark Ronson en Andrew Wyatt (Barbie)
Peaches by Jack Black, Aaron Horvath, Michael Jelenic, Eric Osmond en John Spiker (The Super Mario Bros Move)
Road to Freedom by Lenny Kravitz (Rustin)

Best original score

Ludwig Göransson, Oppenheimer – WINNAAR
Jerskin Fendrix, Poor Things
Robbie Robertson, Killers of the Flower Moon
Mica Levi, The Zone of Interest
Daniel Pemberton, Spider-Man: Across the Spider-Verse
Joe Hisaishi, The Boy and the Heron

Beste acteur – drama

Cillian Murphy, Oppenheimer – WINNAAR
Bradley Cooper, Maestro
Leonardo DiCaprio, Killers of the Flower Moon
Colman Domingo, Rustin
Andrew Scott, All of Us Strangers
Barry Keoghan, Saltburn

Beset actrice – musical of comedy

Emma Stone, Poor Things – WINNAAR
Fantasia Barrino, The Color Purple
Jennifer Lawrence, No Hard Feelings
Natalie Portman, May December
Alma Pöysti, Fallen Leaves
Margot Robbie, Barbie

Beste regisseur

Christopher Nolan, Oppenheimer – WINNAAR
Bradley Cooper, Maestro
Greta Gerwig, Barbie
Yorgos Lanthimos, Poor Things
Martin Scorsese, Killers of the Flower Moon
Celine Song, Past Lives

Beste geanimeerde film

The Boy and the Heron – WINNAAR
Elemental
Spider-Man: Across the Spider-Verse
The Super Mario Bros Movie
Suzume
Wish

Beste acteur in een TV serie – drama

Kieran Culkin, Succession – WINNAAR
Pedro Pascal, The Last of Us
Jeremy Strong, Succession
Brian Cox, Succession
Gary Oldman, Slow Horses
Dominic West, The Crown

Beste actrice in een TV serie – musical of comedy

Ayo Edebiri, The Bear – WINNAAR
Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs Maisel
Quinta Brunson, Abbott Elementary
Elle Fanning, The Great
Selena Gomez, Only Murders in the Building
Natasha Lyonne, Poker Face

Beste non-Engelstalige film

Anatomy of a Fall – WINNAAR
Fallen Leaves
Io Capitano
Past Lives
Society of the Snow
The Zone of Interest

Best performance van stand-up comedy op TV

Ricky Gervais, Ricky Gervais Armageddon – WINNAAR
Trevor Noah, Where Was I
Chris Rock, Selective Outrage
Amy Schumer, Emergency Contact
Sarah Silverman, Sarah Silverman: Someone You Love
Wanda Sykes, I’m an Entertainer

Beste acteur in een TV serie – musical of comedy

Jeremy Allen White, The Bear – WINNAAR
Bill Hader, Barry
Steve Martin, Only Murders in the Building
Jason Segel, Shrinking
Martin Short, Only Murders in the Building
Jason Sudeikis, Ted Lasso

Beste screenplay

Justine Triet en Arthur Harari, Anatomy of a Fall – WINNAAR
Greta Gerwig en Noah Baumbach, Barbie
Tony McNamara, Poor Things
Christopher Nolan, Oppenheimer
Eric Roth en Martin Scorsese, Killers of the Flower Moon
Celine Song, Past Lives

Beste bijrol in een TV serie

Matthew Macfadyen, Succession – WINNAAR
Billy Crudup, The Morning Show
James Marsden, Jury Duty
Ebon Moss–Bachrach, The Bear
Alan Ruck, Succession
Alexander Skarsgård, Succession

Beste bijrol in een TV serie

Elizabeth Debicki, The Crown – WINNAAR
Abby Elliott, The Bear
Christina Ricci, Yellowjackets
J Smith-Cameron, Succession
Meryl Streep, Only Murders in the Building
Hannah Waddingham, Ted Lasso

Beste acteur in een limited serie, anthologieserie of tv-film

Steven Yeun, Beef – WINNAAR
Matt Bomer, Fellow Travelers
Sam Claflin, Daisy Jones & the Six
Jon Hamm, Fargo
Woody Harrelson, White House Plumbers
David Oyelowo, Lawmen: Bass Reeves

Beste actrice in een limited serie, anthologieserie of tv-film

Ali Wong, Beef – WINNAAR
Riley Keough, Daisy Jones & the Six
Brie Larson, Lessons in Chemistry
Elizabeth Olsen, Love & Death
Juno Temple, Fargo
Rachel Weisz, Dead Ringers

Beste bijrol

Robert Downey Jr, Oppenheimer – WINNAAR
Willem Dafoe, Poor Things
Robert DeNiro, Killers of the Flower Moon
Ryan Gosling, Barbie
Charles Melton, May December
Mark Ruffalo, Poor Things

Beste bijrol

Da’Vine Joy Randolph, The Holdovers – WINNAAR
Emily Blunt, Oppenheimer
Danielle Brooks, The Color Purple
Jodie Foster, Nyad
Julianne Moore, May December
Rosamund Pike, Saltburn

Ontvang Onze Nieuwsbrief

Schrijf je in en blijf op de hoogte